Jak si najít tu nejlepší chladničku?

Jak si najít tu nejlepší chladničku?
Váš jednoduchý průvodce nákupem.

Kuchyni bez chladničky si lze jen těžko představit. Jakmile jde o skladování našich potravin, chceme si být jistí, že se na svoji chladničku můžeme absolutně spolehnout.
V nabídce různých modelů chladniček a jejich vlastností se ovšem můžete snadno ztratit. Náš přehledný průvodce nákupem chladničky vám pomůže vybrat si tu pravou!
Připraveni? Jde se na to!

1. Zvolte si styl

Kombinovaná s mrazákem dole nebo nahoře, kompaktní, ve styl French door … a tak dále.

Pojďme se soustředit na klíčové vlastnosti běžných typů chladniček, abyste se mohli začít rozhodovat, která bude právě pro vás tou nejvhodnější.

Kombinované s mrazničkou nahoře

Jedná se o nejběžnější typ kombinovaných chladniček s mrazničkou umístěnou nahoře. Tyto modely nabízejí velkou kapacitu, můžete do nich tedy naskládat hodně věcí, ačkoliv se na první pohled mohou zdát relativně malé. Pokud je pro vás důležité životní prostředí, pamatujte si, že kombinované chladničky s mrazničkou nahoře jsou energeticky velmi úsporné!

Kombinované s mrazničkou dole

Kombinované chladničky s mrazničkou dole mají opačné uspořádání než kombinované s mrazničkou umístěnou nahoře. Většinou otevíráme chladničku častěji než mrazničku, proto je v těchto modelech umístěna mraznička dole. Díky tomu budete mít u kombinované chladničky s mrazničkou dole vaše potraviny uskladněné v chladničce vždy v úrovni očí. Takže je uvidíte hned, jakmile otevřete dvířka.

Jednodvéřové

Jednodvéřové modely chladniček mají jedny dveře pro otevírání. Pokud máte samostatnou mrazničku, je pro vás varianta jednodvéřové chladničky ideální volbou: bez mrazničky, která by vám zbytečně ubírala prostor potřebný pro chlazení vašich potravin.

Kompaktní

Kompaktní chladničky, bez ohledu na jejich výšku, jsou ideálním řešením pro kanceláře, kuchyňské kouty či pokoje pro hosty. Díky jejich kompaktní velikosti mohou být umístěny i v malých prostorech. Pokud sháníte druhou chladničku do vaší domácnosti nebo máte málo potravin na chlazení, kompaktní (neboli mini) chladnička je pro vás tou správnou volbou.

2. Zvažte vestavnou variantu

Indesit nabízí rovněž vestavné chladničky.
Chcete-li mít novou chladničku, která bude perfektně ladit s vašimi kuchyňskými skříňkami, je vestavná varianta správná cesta. Vestavné chladničky jsou vyráběny ve většině výše popsaných variantách, takže nebudete nikterak limitovaní při rozhodování. Vestavné spotřebiče a prostory v kuchyních jsou obvykle ve standardních rozměrech, ale radši si vše pořádně přeměřte! A to nás přivádí k dalšímu kroku…

3. Je čas na metr!

Je čas vytáhnout metr. Před nákupem nové chladničky se ujistěte, že pro ni máte dostatek místa. Rozměry jednotlivých typů a modelů chladniček se mohou hodně lišit. Takže v průběhu plánování vše raději dvakrát přeměřte.
A nezapomeňte změřit šířku dveří a případných úzkých chodeb ve vašem bytě či domě! Nechcete přeci zjistit, že váš zbrusu nový zářicí spotřebič neprojde ani vchodovými dveřmi!

4. Poznejte, co potřebujete

Moderní chladničky nabízejí široký výběr speciálních vlastností (zmiňujeme se o nich v následujícím kroku). Ale měli byste se zamyslet i nad těmi základními. Zde najdete pár příkladů vlastností, které můžete ocenit.

Oboustranné panty

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro vestavnou nebo volně stojící variantu, ujistěte se, jakým směrem budete dvířka chladničky otevírat (zprava doleva nebo zleva doprava) a zda to bude pasovat do vaší kuchyně. Některé chladničky nabízejí oboustranné panty, takže si dvířka můžete namontovat buď doleva nebo doprava, jak se vám hodí.

Výsuvné poličky

Ve velkých rodinách se stává, že se jídlo v chladničkách hromadí. Některé potraviny strčíme do zadních částí chladničky nebo mrazničky a po chvilce na ně zapomeneme. Posuvné poličky jsou jednoduchým, ale šikovným řešením, které nám umožní vytáhnout celou poličku ven a podívat se, co se na ní nachází, ať je daná věc položená vepředu nebo vzadu.

5. Vyberte si vychytávky

Flexi Box

Perfektní skladování.
Flexi Box je šikovná přihrádka, která zajistí ideální teplotu pro ovoce, maso nebo ryby. Teplota uvnitř Flexi Boxu se přizpůsobuje podle toho, kam jej umístíte: na jednom místě v něm bude ideální teplota pro skladování ovoce, zatímco na jiném pro maso a ryby, které potřebují teploty nižší.
Flexi Box vám zajistí, že vaše potraviny vydrží mnohem déle a budou lépe chutnat!

Openspace

Na míru podle vašich potřeb!
Systém Openspace v Indesit chladničkách vám umožní upravovat uspořádání vaší mrazničky.

Chytré chladící boxy mohou být různě umísťovány uvnitř mrazničky, díky čemuž můžete skladovat větší množství menších potravin. Nebo můžete boxy vyndat a vytvořit tak velký prostor pro objemnější kousky jakými jsou balení pizzy nebo sváteční svatomartinská husa!