Kupujete novou mrazničku?

chlazení a mrazení

Kupujete novou mrazničku?
Buďte v klidu - my vám s tím pomůžeme!

Někdy se stává, že vám mraznička v běžné chladničce nestačí. Volně stojící mrazničky nabízejí o hodně více prostoru, například pokud nakupujete jednou za týden či měsíc a chcete si některé potraviny včetně předem uvařených pokrmů zmrazit do zásoby.
Náš přehledný průvodce nákupem mrazniček vám pomůže s výběrem toho správného modelu.
Připraveni? Jde se na to!

1. Vyberte si styl

Mrazničky jsou vyráběny ve dvou základních variantách – truhlicové a skříňové. Zde je pár tipů, které vám pomohou s nejlepším výběrem.

Truhlicové mrazničky

Truhlicové mrazničky se otevírají shora a mají tvar kvádru. Pro uspořádání věcí uvnitř obsahují truhlicové mrazničky rozdělovníky a visací košíky. Tyto mrazničky jsou skvělými ochránci vašeho jídla před popálením mrazem. Truhlicové modely jsou energeticky úsporné a cenově dobře dostupné.

Skříňové mrazničky

Skříňové mrazničky mají podobný vzhled jako chladničky s jedněmi či vícero otevíracími dveřmi a s horizontálně umístěnými vnitřními zásuvkami. Skříňové mrazničky nabízejí skvělé možnosti pro přehledné uspořádání vašich potravin. Výhodou je i to, že nepotřebují příliš mnoho prostoru na zemi, na které stojí, a můžete je tak snadno umístit do menších místností.

Kompaktní mrazničky

I mrazničky se vyrábějí v mini nebo kompaktních variantách. To je přesně, co potřebujete, pokud z důvodu omezeného prostoru musíte postavit mrazničku pod nebo do výšky vaší kuchyňské desky.

Díky kompaktní velikosti tyto spotřebiče snadno zapadnou do vaší kuchyně.

2. Vestavná nebo volně stojící?

Jako u všech domácích spotřebičů nabízí většina značek, Indesit nevyjímaje, mrazničky vestavné i volně stojící.
Pokud již máte ve vaší kuchyni vestavné spotřebiče, bude pro vás vestavná varianta mrazničky tou správnou volbou. Vestavné modely spotřebičů zajistí, že budou perfektně ladit se zbylým stylem kuchyně či dalších místností.
Na druhou stranu, nejsou-li pro vás skříňky tím hlavním tématem, zvolte volně stojící model. Spotřebiče Indesit mají krásný vzhled, tak proč je neukázat všem!

3. Je čas na metr!

Je čas vytáhnout metr. Před nákupem mrazničky se ujistěte, že pro ni máte dostatek místa. Rozměry jednotlivých typů a modelů mrazniček se mohou hodně lišit. Držte se zásady: dvakrát měř, jednou řež!
A nezapomeňte změřit šířku dveří a případných úzkých chodeb u vás doma! Nechcete přeci zjistit, že váš zbrusu nový zářicí spotřebič neprojde ani vchodovými dveřmi!

4. Vyberte si vychytávky

Super Freeze

Ukládáte nové potraviny do vaší Indesit mrazničky?

Funkce Super Freeze zajistí rychlé snížení teploty uvnitř mrazničky a co nejrychlejší zmrazení potravin, čímž si uchovají výživové hodnoty, chuť a konzistenci.

Kontrola teploty

Vaše jídlo je v dobrých rukách!
Funkce Kontrola teploty monitoruje průběžně teplotu uvnitř vaší mrazničky a zajišťuje tak nejlepší mrazící podmínky pro vaše potraviny.

Pokud vystoupá teplota nad vhodnou hranici, funkce Kontrola teploty vás upozorní pomocí zvukového signálu.