Přemýšlíte o koupi nové myčky?
Poraďte se s praktickým průvodcem nákupem!

S myčkou nádobí můžete dát klasickému ručnímu mytí sbohem, protože myčky jsou úžasní pomocníci v domácnosti!

Jsou zde ale i jiné věci, nad kterými byste se před nákupem myčky měli zamyslet. Následujte jednoduché kroky, pomohou vám s výběrem toho správného typu myčky pro vaši domácnost.

Připraveni? Jde se na to!

1. Vyberte si typ.
Vestavnou nebo volně stojící?

To opravdu záleží na tom, jak vypadá vaše kuchyň. Pokud v ní už máte vestavné spotřebiče, bude dobré jít opět touto cestou.
Vestavná myčka vám nabízí jistotu, že skvěle zapadne do stylu vaší kuchyně.

Pokud ale není styl kuchyňských skříněk to hlavní téma, zvolte variantu volně stojící myčky. Volně stojící spotřebiče Indesit nabízejí mimořádně hezký design, tak je všem ukažte!

Poznámka k barvám:

běžnými barvami volně stojících spotřebičů jsou bílá, černá a nerezová. Jsou to univerzální barvy, které můžete snadno zkombinovat s ostatními. Ale pokud budete chtít vytvořit trochu kontrastu, můžete zvolit například bílou myčku do vaší tmavé kuchyně.

2. Připravte si metr!

Před samotným nákupem vašeho spotřebiče se ujistěte, že máte k dispozici dostatek místa. Vytáhněte metr a změřte si možnou šířku, výšku a hloubku vaší myčky.
Myčky jsou běžně vyráběny ve třech velikostech: široké, úzké a kompaktní.

Také mějte na mysli, že velikost kompaktních myček se může lišit. Například Indesit nabízí myčky nádobí, které běžně zabírají méně místa než standardní modely, ať se jedná o úzké či široké varianty. 

A nezapomeňte: neměřte pouze kuchyň! Podívejte se také na šířku vašich dveří / chodeb / vchodu, protože budete muset váš nový spotřebič do kuchyně donést. Nechcete přeci zjistit, že váš nový zářící spotřebič je příliš široký na to, aby se dostal dál, než před vaše vchodové dveře!

3. Zamyslete se, jaké jsou vaše mycí návyky!

Máte velkou rodinu? Pořádáte často posezení s přáteli? Pokud ano, pravděpodobně se vám špinavé nádobí nahromadí velmi rychle. Nebo máte naopak obavy, že se vám nepodaří myčku zaplnit, protože množství vámi zašpiněného nádobí za den je relativně malé?

Jedním důležitým parametrem je, kolik sad nádobí musí vaše nová myčka pojmout.

Co je sada nádobí? Představte si prostření na slavnostní večeři. Každý host bude mít: velký mělký talíř, dezertní talířek, dezertní lžičku, hluboký talíř, lžíci, sklenici, hrnek s podšálkem, nůž a vidličku. Všechno dohromady tvoří jednu sadu nádobí. Představu kolik místa nabízí vámi zvolená myčka získáte snadno tak, když si počet uvedeného nádobí vynásobíte počtem sad nádobí, které je vybraná myčka schopna pojmout.

4. Vyberte si vychytávky

Myčky nádobí mají často různé speciální vlastnosti a funkce.

Radou nad zlato je dobře si projít jednotlivé nabízené vlastnosti a zvážit, které z nich využijete či nikoliv.

Zde je výběr vlastností myček nádobí Indesit.

Odložený start

Skvělé načasování!
Odložený start vám umožní naplnit myčku nádobí a nastavit, kdy má mycí cyklus začít.
Můžete například nastavit odložený start, aby myčka nádobí spustila program ve dne či v noci podle toho, kdy je levnější elektřina a díky tomu také ušetřit.

Extra mytí

Řada Indesit eXtra obsahuje mnoho unikátních funkcí pro zjednodušení vašeho života.

Například můžete vyndat horní koš a získat extra prostorný, 53 cm velký vnitřní prostor.

Pomocí inovativní hydraulické technologie lze odstranit i tu nejvíce zaschlou špínu a zbytky jídla, takže si můžete vždycky bezstarostně užívat zářící nádobí.