Nejlepší odsavač par?
Poradíme vám, jak jej najít!

Odsavače par jsou praktické – filtrují vzduch v našich kuchyních, čistí jej od mastnoty a kouře a zbavují zápachu. Avšak nejen to: odsavače par mohou skvěle doplnit unikátní a zajímavý styl vaší kuchyně.
Tento praktický průvodce nákupem odsavačů par vám pomůže se základními informacemi, které potřebujete vědět před samotným nákupem.
Pojďte na to!

1. Zvolte si styl!

Naše kuchyňské odsavače par nabízíme v různých typech, každý se svým unikátním vzhledem, stylem a funkcemi.

Volba toho správného závisí na mnoha faktorech: prostorových možnostech vaší kuchyně, požadovaných vlastnostech a vzhledu.
Zde jsou hlavní typy odsavačů par, mezi kterými můžete vybírat:

Komínové odsavače par

Vizuálně nápadité, komínové digestoře se skládají ze spodní části a z ní vystupujícího komínu. Pasují perfektně mezi kuchyňské skříňky, nikoliv pod ně či za ně.

Vestavné odsavače par

Hledáte-li spíše variantu, která padne skvěle k vašim stávajícím kuchyňským skříňkám, vestavné digestoře jsou pro vás tou správnou volbou. Nabízíme je ve všech standardních velikostech, takže nebudete mít problém najít správně padnoucí model do vaší kuchyně.

Výsuvné odsavače par

Výsuvné digestoře pasují pod kuchyňské skříňky, ale na rozdíl od vestavných variant zůstávají viditelné.

Jsou to kompaktní a decentní modely, takže pokud jsou toto vaše priority, zvolte výsuvné odsavače par.

2. Připravte si metr!

Úkolem digestoře je zbavovat vaši kuchyni výparů a zápachu a odvádět je jinam (více na toto téma v dalším kroku).

Aby byl odsavač par opravdu efektivní, zvolte takový typ, který bude minimálně tak velký, jako je vařící plocha pod ním. V tomto případě opravdu platí, že čím větší, tím lepší.

3. Zvažte, zda chcete cirkulační nebo odtahový typ odsavače!

Jakmile odsavač par zachytí páru a zápach stoupající od varné desky, má dvě možnosti, jak danou páru a zápach zpracovat: první možnost je jejich odvod ven. V tomto případě je mastnota, zápach a pára odvedena pryč z vaší kuchyně a domu.

Filtrační neboli recirkulační odsavače par mají filtry, jejichž pomocí čistí stoupající vzduch od mastnoty a zápachu před tím, než jej vrátí zpět do kuchyně. Výhodou tohoto typu je přijatelná cena a snadná instalace!

4. Stanovte si, co potřebujete!

Jde-li o výběr toho správného odsavače par pro vaši kuchyň, nezapomeňte na další důležité aspekty:

Intenzita odsávání

Digestoře Indesit nabízejí několik stupňů intenzity odsávání. Vyšší jsou běžně používané v průběhu vaření, zatímco nižší mohou být oceněny hlavně pro konečné odsávání zbytku páry po vaření.

Proudění vzduchu.

Proudění vzduchu je měřeno v metrech krychlových za hodinu (m3/hod.).

Čím vyšší je hodnota, tím větší je filtrační schopnost odsavače par.

Hlučnost

Pohlídejte si hlučnost vámi zvoleného odsavače par. Indesit nabízí skvělé tiché odsavače.

Světlo

Jeví se to jako maličkost, ale jedno světlo navíc může vskutku zlepšit váš požitek z vaření. Bez ohledu na to, zda je vaše kuchyň světlá či ne, doporučujeme zvolit digestoř se zabudovaným světlem.

5. Vyberte si barvu!

Barva a design jsou klíčovými elementy krásné kuchyně. Nepřeskakujte tento krok!
Běžné barvy odsavačů par jsou bílá, černá, nerezová a šedá. Toto jsou univerzální barvy a mohou být snadno kombinovány s barvami vaší kuchyně. Můžete se také rozhodnout pro kontrastní varianty – například kombinací bílé trouby a tmavé kuchyně.