Nová pračka?
Poradíme vám s výběrem té pravé pro vaši domácnost.

V životě jsou některé věci jisté. Jednou z nich je, že prádlo se špiní. A tohle špinavé prádlo se musí vyprat. Nic veselého, ale je to pravda.

S našimi spotřebiči bude ovšem váš život jednoduší. Začněte tímto průvodcem, kde vám představíme klíčové parametry, které byste při koupi nové pračky měli určitě zvážit.

Připraveni? Jde se na to!

1. Připravte si metr!

Místo a čas mají jedno společné: zdá se, že jich nikdy není dost.

Před nákupem nové pračky se ujistěte, že pro vybraný model máte dostatek místa.
A nezapomeňte změřit šířku dveří a případných úzkých chodeb ve vašem bytě či domě! Nechcete přeci zjistit, že váš zbrusu nový zářicí spotřebič neprojde vchodovými dveřmi!

2. Vyberte si: vrchem nebo předem plněné?

Existují dva základní typy praček: vrchem a předem plněné. Když se budete rozhodovat, kterou z nich zvolíte, popřemýšlejte nad tím, jak a kde budete vaši novou pračku používat.

Máte omezený prostor? Možná vám vrchem plněná varianta umožní ušetřit pár desítek cenných centimetrů.

Nebo si budete kupovat také sušičku, kterou umístíte na pračku: v tomto případě, je předem plněná pračka správnou volbou. Předem plněné varianty můžete také podložit podstavci, takže si k nim nebudete muset klekat nebo se ohýbat.

Předem plněné

Předem plněné pračky poskytují skvělé prací výsledky a jsou energeticky málo náročné díky nízké spotřebě vody.

Jak již jejich název napovídá, otevírají se z přední strany spotřebiče.

Vrchem plněné

Vrchem plněné modely se otevírají shora, nabízejí krátké prací cykly a jejich tvar zajišťuje nízkou míru vibrací během cyklu.

3. Dejte vaše prádlo na váhu

... dobrá, možná ne úplně doslova (přestože zvážení vašeho prádla může být opravdu užitečné). Promyslete si, jaké množství špinavého prádla obvykle potřebujete vyprat pro vás a vaši rodinu: pomůže vám to s určením kapacity vašeho budoucího spotřebiče, což je jeden z klíčových parametrů při výběru té správné pračky, abyste s ní byli maximálně spokojení.

Pamatujte si: kapacita bubnu pračky se vždy odvíjí od váhy suchého prádla, ne mokrého. To tedy znamená, že pokud zvažujete nákup 7 kg pračky, můžete v ní prát prádlo o váze odpovídající 7 kg suchého oblečení. Mokré prádlo bude jistě vážit více, na to je ale spotřebič samozřejmě připraven.

4. Vyberte si vychytávky

Indesit pračky mají mnoho doplňkových vlastností zahrnujících speciální programy, extra cyklus pro nižší energetickou náročnost nebo spotřebu vody atd.
Při výběru pračky si dobře promyslete, které jsou pro vás důležité a využijete je.
Zde je přehled vybraných vlastností Indesit praček.

Řada Innex

Jedno tlačítko, žádný stres.

Spěcháte? Spuštění vaší pračky nyní trvá jen 2 vteřiny. Doslova.
Řada Indesit Innex s sebou přináší zjednodušení praní na maximum: pouhé zmáčknutí jednoho knoflíku.

Bez ohledu na to, zda perete bavlnu, umělá vlákna nebo oboje dohromady, stačí jen stisknout tlačítka Push & Go a vaše pračka se o všechno postará.

Extra praní

Už žádné neporazitelné skvrny

Všichni už jsme viděli hodně typů skvrn a některé z nich nás dovádějí k šílenství.

Máme pro vás lepší řešení než se z nich zbláznit: vhoďte špinavé oblečení se skvrnami do pračky a zvolte program Extra praní.
Budete mít krásně vyprané prádlo i úsměv na tváři. To zní dobře, že ano?