Sháníte novou pračku se sušičkou?
Náš průvodce vám pomůže!

Pračky se sušičkou jsou skvělé! Nabízejí kombinaci pračky a sušičky v jednom, což vám ušetří spoustu místa. Vložíte vaše prádlo dovnitř a na konci zvoleného cyklu ho vyndáte nejen vyprané, ale také suché!

Tento stručný průvodce vám pomocí několika kroků poradí, jak si vybrat tu správnou pračku se sušičkou.

Připraveni? Jde se na to!

1. Vestavná nebo volně stojící?

To opravdu záleží na tom, zda chcete, aby váš nový spotřebič perfektně zapadl to vašeho vybavení bytu. Pokud ano, měli byste si zvolit vestavnou pračku se sušičkou.
Vestavné spotřebiče skvěle ladí se stylem vašeho bytu a zapadnou do něj na jedničku.
Pokud pro vás ale skříňky nejsou tou nejdůležitější věcí, vyberte si volně stojící variantu. Indesit volně stojící spotřebiče mají krásný design, tak proč je neukázat všem!

2. Připravte si metr!

Místo a čas mají jednu věc společnou: zdá se, že jich nikdy nemáme dost.
Před nákupem spotřebiče se ujistěte, že jste si důkladně změřili prostor, kam jej chcete umístit. Pamatujte si, že musíte počítat s 10 cm extra mezi spotřebičem a zdí pro zajištění větrání.
A nezapomeňte změřit šířku dveří u vás doma! Nehcete přeci zjistit, že váš zbrusu nový zářící spotřebič neprojde vchodovými dveřmi!

3. Dejte vaše prádlo na váhu

... dobrá, možná ne úplně doslova (přestože zvážení vašeho prádla může být opravdu užitečné). Promyslete si, jaké množství špinavého prádla chcete vyprat: pomůže vám to s určením kapacity vašeho budoucího spotřebiče, což je jeden z klíčových faktorů při výběru té správné pračky se sušičkou, abyste s ní byli maximálně spokojení.
Pamatujte si: kapacita bubnu pračky se vždy odvíjí od váhy suchého prádla, ne mokrého. To tedy znamená, že pokud zvažujete nákup 7kg pračky se sušičkou, můžete v ní prát prádlo o váze odpovídající 7kg suchého oblečení. Mokré prádlo bude jistě vážit více, na to je ale spotřebič samozřejmě připraven.
Mějte na paměti, že kapacita na praní prádla je něco jiného než kapacita pro jeho sušení, proto jsou u praček se sušičkou uvedená vždy dvě rozdílná čísla. Nezapomeňte se podívat na obě dvě.

4. Zkontrolujte otáčky.

Rychlost otáček znamená počet otočení za minutu, kterých může pračka se sušičkou maximálně dosáhnout. Obvykle se jedná o 1 000 až 1 600 otáček.

Cyklus odstřeďování přichází na řadu po pracím cyklu a po něm následuje program sušení. Během cyklu odstřeďování se z vašeho prádla vyždíme zbývající voda. Při rychlejších otáčkách odstřeďování se za kratší dobu odstraní více vody, než při nižších otáčkách.

5. Vyberte si vychytávky

Indesit pračky se sušičkou mají mnoho doplňkových vlastností zahrnujících speciální programy, extra cyklus pro nižší energetickou náročnost nebo spotřebu vody atd.
Při výběru pračky se sušičkou si dobře promyslete, které jsou pro vás důležité a využijete je.
Zde je přehled vybraných vlastností praček se sušičkou Indesit.

Řada Innex

Jedno tlačítko, žádný stres.
Spěcháte? Spuštění vaší pračky se sušickou nyní zabere jen 2 vteřiny. Doslova.
Řada Indesit Innex s sebou přináší zjednodušení praní na maximum: pouhé zmáčknutí jednoho knoflíku.
Bez ohledu na to, zda perete bavlnu, umělá vlákna nebo oboje dohromady, stačí jen stisknutí tlačítka Push & Wash a vaše pračka se sušičkou se o vše postará.

Odložený start

Už žádné neporazitelné skvrny.

Chcete ušetřit? Tady je náš tip: Indesit pračky se sušičkou nabízejí funkci Odložený start, který vám umožní připravit vaši pračku se sušičkou a nastavit start programu, kdy se vám bude hodit, ve dne či v noci.
Využijte tuto funkci k nastavení startu pracího cyklu v nočních hodinách a ušetříte ještě více za energii.