Nejlepší sporák do vaší kuchyně?
Náš průvodce vám s výběrem pomůže!

Sporáky jsou skvělou volbou do menších kuchyní, protože v sobě kombinují varnou desku a jednu nebo více trub. Díky tomu jsou neskutečně univerzální.
Při nákupu nového sporáku byste neměli zapomenout na několik věcí, abyste si vybrali pro vás ten nejvhodnější. Inspirujte se a nechte si poradit naším průvodcem nákupem sporáků.

1. Přemýšlejte nad typem!

Sporáky jsou nabízeny ve třech základních variantách: plynové, elektrické a kombinované.

Plynové sporáky

Plynové sporáky vám zajistí rychlé a rovnoměrné vaření. Jednoduše můžete kontrolovat velikost plamene pod hrnci a tím regulovat teplotu. Plynové sporáky jsou ideální pro smažení a vaření na pánvi.
Pamatujte si: pro bezpečnou instalaci plynového sporáku budete potřebovat certifikovaného profesionála.

Elektrické sporáky

Elektrické sporáky jsou všestranným pomocníkem s mnoha výhodami moderních technologií, díky kterým nabízejí spoustu skvělých vlastností.

Tři nejběžnější varianty elektrických sporáků jsou: s elektrickou varnou deskou, sklokeramické nebo indukční.

Elektrické varné desky

Varné desky s elektrickými plotýnkami jsou dostupnou a lety ověřenou klasikou, která umožňuje dobrou kontrolu teploty v průběhu vaření.

Sporáky s elektrickými plotýnkami mají většinou čtyři nebo více kulatých elektrických zón, které se nahřívají a následně předávají teplo na položené hrnce nebo pánve.

Sklokeramické varné desky

Atraktivní a minimalistické, sklokeramické sporáky mají elegantní sklokeramický povrch. Pod ním se nacházejí svinuté metalové části, které nahřívají různé vařící zóny, na nichž stojí pánev nebo hrnec.
Díky jejich hladkému povrchu se dají velmi lehce čistit. Jejich dotykové ovládání zase zajišťuje intuitivnost a snadnost.

Indukční varné desky

Indukční varné desky v sobě ukrývají výhody inovativních technologií. Díky elektromagnetickým polím zahřívají pánev či hrnec, nikoliv samotný povrch varné desky. Povrch si udržuje i v průběhu vaření pokojovou teplotu, takže jsou tyto sporáky extra bezpečné a skvělou volbou pro rodiny s dětmi.
Moderní dotykové ovládání teploty a dalších funkcí a lákavý design jsou velkými klady indukčních varných desek.

Kombinované sporáky

Kombinované sporáky v sobě spojují to nejlepší z plynových a elektrických modelů.

Obvykle se skládají z plynové varné desky a elektrické trouby, takže můžete využít výhod rovnoměrného a rychlého vaření na plynu spolu s benefity elektrické trouby.

2. Připravte si metr!

Před nákupem nového sporáku se ujistěte, že pro něj máte dostatek místa. Takže si připravte metr a začněte si poznamenávat čísla.
Pamatujte si: doporučujeme vám přidat k naměřeným mírám ještě extra 5 mm po stranách sporáku, aby kolem něj mohl proudit vzduch a předešlo se přehřátí.
A nezapomeňte změřit šířku dveří a případných úzkých chodeb u vás doma! Nechcete přeci zjistit, že váš zbrusu nový zářicí spotřebič neprojde vchodovými dveřmi!

3. Vyberte si vychytávky!

Jako většina domácích spotřebičů nabízí i sporáky mnoho užitečných funkcí, které ve vás probudí mistra šéfkuchaře.

Zde je přehled vybraných funkcí sporáků Indesit.

Multichef

Připravte vynikající jídla bez námahy!
Multichef nabízí několik unikátních způsobů vaření, které vám pomohou snadno připravit jídla, nad nimiž se vám budou sbíhají sliny.
Multichef zajistí vše od křehké křupavé pizzy až po česnekový chléb a mnoho dalšího. Dobrou chuť!

Easy Cleaning

Čistěte bez námahy.

Funkce Easy Cleaning vám umožní snadné, bezpečné a rychlé odstraňování nečistot z vašeho sporáku. Čistění bude jednoduché jako mávnutí kouzelným proutkem.