Potřebujete novou sušičku?
Využijte našeho praktického průvodce pro výběr té pravé sušičky pro váš domov!

Už vás nebaví čekat, až vaše prádlo uschne? Ztrácí vaše oblečení ten příjemný pocit čerstvě vypraného prádla, protože viselo na šňůře příliš dlouho?

Je načase pořídit si sušičku prádla. Vložte prádlo dovnitř, zapněte a pak si jen užívejte pocitu příjemně nadýchaného oblečení.

Ale je zde pár věcí, které je dobré mít při výběru sušičky na paměti, abyste vybrali tu správnou. Náš stručný průvodce vám s výběrem pomůže.

Připraveni? Jde se na to!

1. Vyberte si barvu!

Barva je důležitá. Vyberte si takovou, která bude ladit s vybavením vaší domácnosti. Nezapomeňte na to!

Obvyklými barvami domácích spotřebičů jsou bílá, černá a nerezová. Toto jsou univerzální varianty, které budou snadno ladit se stylem vašeho domova. Pamatujte si: můžete využít trochu kontrastu – například kombinací bílého spotřebiče, pokud je váš byt spíše tmavý.

2. Připravte si metr!

Místo a čas mají jednu věc společnou: zdá se, že jich nikdy není dost.
Před nákupem vaší sušičky se ujistěte, že jste si změřili prostor, který pro ni máte k dispozici!

Pamatujte také na to, že mezi spotřebičem a zdí je potřeba ponechat 10 cm místa pro zajištění proudění vzduchu.

A nezapomeňte změřit šířku dveří u vás doma! Nechcete přeci zjistit, že váš zbrusu nový zářicí spotřebič neprojde vchodovými dveřmi!

3. Stanovte si, co potřebujete!

V nabídce je mnoho rozdílných typů sušiček. Shrnuli jsme pro vás pár klíčových parametrů popsaných dále, abychom vám usnadnili výběr té správné. Snad vám to s rozhodováním pomůže!

Ventilační technologie

Ventilační sušičky pracují na principu cirkulace teplého vzduchu skrze prádlo, takže se z něj odpaří zbytky vody. Jsou efektivním a dostupným řešením.
Pamatujte si: ventilační sušičky potřebují být připojené na odtahovou trubici ven z budovy, pomocí které se vlhký vzduch odvádí pryč.

Kondenzační technologie

Kondenzační sušičky kondenzují nadbytečnou vodu, která je následně shromažďována ve speciálního zásobníku nebo odváděna pomocí speciální hadice přímo do odpadu.

Můžete je umístit kamkoliv, protože nevyžadují připojení na odtah. Kondenzační sušičky mají často hodně speciálních vlastností, tak si je nezapomeňte všechny prohlédnout!

Technologie sensorů

Sušičky s chytrými sensory rozpoznají, jak je vložené prádlo mokré. To jim umožňuje se automaticky vypnout, jakmile je prádlo suché, aniž by musely čekat, než uběhne celý cyklus sušení. Velkým benefitem sensorického sušení je tudíž energetická úspora, protože sušička běží pouze tak dlouho, než je prádlo suché a pak se vypne. Nemusí být tedy zapnutá po celý zvolený cyklus.

Díky chytrým sensorům si můžete zvolit, jak vlhké chcete prádlo ponechat. Chcete-li si usnadnit žehlení, jednoduše si zvolte, aby vám prádlo zůstalo jemně vlhké (cca 10 % vlhkosti).

Technologie tepelného čerpadla

Sušičky s tepelným čerpadlem suší vaše prádlo vzduchem ohřívaným pomocí tepelného čerpadla. Voda získaná z prádla je následně nashromážděna ve speciálním zásobníku a vzduch je ještě jednou ohřán pro závěrečné vysušení prádla. Tyto sušičky jsou univerzální a můžete je doma umístit kdekoliv, protože nepotřebují napojení na odtahovou trubici a v průběhu sušení nevytváří žádnou vlhkost ve vašem bytě či domě.
Sušičky s tepelným čerpadlem jsou také velmi energeticky úsporné.

4. Dejte vaše prádlo na váhu!

... dobrá, možná ne zcela doslova (ačkoliv zvážení vašeho prádla může být opravdu užitečné). Promyslete si ovšem, jaké množství špinavého prádla obvykle potřebujete vyprat pro vás či vaši rodinu: pomůže vám to s určením kapacity vašeho budoucího spotřebiče, což je jeden z klíčových faktorů při výběru té správné sušičky, abyste s ní byli maximálně spokojení.

Mějte na paměti, že kapacita praní prádla a kapacita pro jeho sušení jsou dvě rozdílné věci a vždy se uvádějí zvlášť jako samostatné údaje. Nezapomeňte proto při výběru vaší sušičky zvážit oba dva parametry.

5. Vyberte si vychytávky!

Indesit sušičky mají mnoho výborných vlastností a funkcí včetně speciálních cyklů, programů pro úsporu energie nebo vody atd.
Před samotným nákupem nové sušičky se zamyslete, které z nich budete potřebovat.
Zde je výběr nabízených vlastností sušiček Indesit.

Rychlé žehlení

Funkce rychlého žehlení zajistí nastavení ideální vlhkosti vašeho prádla.

Vaše oblečení zůstane přesně tak vlhké, aby se vám snadněji a rychleji žehlilo.

Nastavení paměti

Nastavte jednou a pro příště už můžete v klidu zapomenout! Díky funkci Nastavení paměti si vaše sušička zapamatuje vaše oblíbené nebo často používané nastavení.

Až budete příště potřebovat usušit prádlo, vaše sušička bude hned připravena!

Sušení bot

Speciální přihrádka pro boty vám umožní sušit boty ve vaší sušičce ve vertikální poloze. Tato funkce zajistí perfektní vysušení a péči o vaše boty.