Kupujete novou varnou desku?
Začněte s tímto jednoduchým průvodcem nákupu!

Jen málo věcí na světe se vyrovná pocitu, když stojíte u varné desky a cítíte tu báječnou vůni právě připravovaného oblíbeného jídla. Varná deska je místem, kde se probouzí vaše kuchařská kreativita a radost z vaření.

Při koupi varné desky přemýšlejte nad tím, co od ní očekáváte. Zde je pár tipů, které vám pomohou vybrat si tu správnou.
Jde se na to!

1. Slaďte váš kuchařský styl!

Klíčovým prvkem, na který se při výběru zaměřte, jste vy – váš kuchařský styl. Některé typy varných desek vám budou vyhovovat více a některé méně. Samozřejmě jsou zde i jiné faktory, které musíte vzít v potaz. Například, pokud máte děti, bude pro vás důležitá bezpečnost.

Níže jsme pro vás sestavili přehled nejběžnějších typů varných desek.

Sklokeramické desky

Atraktivní a minimalistické, sklokeramické varné desky mají elegantní sklokeramický povrch. Pod ním se nacházejí svinuté metalové části, které nahřívají různé vařící zóny, na nichž stojí pánev nebo hrnec.

Díky jejich hladkému povrchu se dají velmi lehce čistit. Jejich dotykové ovládání zase zajišťuje intuitivnost a snadnost.

Indukční desky

Indukční varné desky v sobě ukrývají výhody inovativních technologií. Díky elektromagnetickým polím zahřívají přímo pánev či hrnec, nikoliv samotný povrch varné desky. Povrch si udržuje i v průběhu vaření pokojovou teplotu, takže jsou tyto desky extra bezpečné a skvělou volbou pro rodiny s dětmi.

Moderní dotykové ovládání teploty a dalších funkcí a lákavý design jsou velkými klady indukčních varných desek.

Plynové hořáky

Užíváte-li si jemné ladění vašich pokrmů v průběhu vaření, jsou plynové varné desky pro vás skvělou volbou. Plynové hořáky reagují okamžitě na změny nastavení, díky čemuž můžete upravit teplotu s přesností hodinek.

Plynové desky jsou obecně vhodné pro smažení a vaření na pánvi. Výhodou jsou také jejich nízké náklady při vaření.

2. Udělejte ji atraktivní!

Varné desky mohou dodat vaší kuchyni jedinečný styl.

Pokud je pro vás důležitý celkový vzhled vaší kuchyně, nezapomeňte si vyhradit čas na výběr správné barvy vaší varné desky. Design a vzhled jsou velmi důležité! Rodiny tráví hodně času v kuchyni, tak si ji udělejte krásnou!

Varné desky se obvykle vyrábějí v bílé, černé nebo nerezové. To jsou univerzální barvy, které se dají snadno sladit s vaší kuchyní. Můžete mít chuť dodat vaší kuchyni trochu kontrastu – například výběrem bílé varné desky do jinak tmavé kuchyně. 

3. Vyberte si vychytávky!

Jako většina domácích spotřebičů, nabízejí i varné desky Indesit užitečné funkce, které ve vás probudí mistra šéfkuchaře.
Zde je seznam vybraných vlastností varných desek Indesit.

Wok hořák

Smažte stylově!

Speciální Wok hořák od Indesit poskytuje extra dvojitý plamen se silou 3. 25 kw, který zajistí rychlé a rovnoměrné nahřátí vaší pánve, díky čemuž dosáhnete perfektního osmažení do křupava.