Být ve správný čas na správném místě a k tomu i dobrou mámou

Změny se dějí: jsou součástí našeho života. Zvládejte je s odvahou, láskou a vynalézavostí.

Být ve správný čas na správném místě a k tomu i dobrou mámou

Moje dcera již není malé dítě. V jejích 19 letech by mi to snad mělo být dostatečně jasné. Ale evidentně nebylo: protože při balení jejích věcí na univerzitu, jsem nemohla uvěřit tomu, že už je dost stará na to, aby bydlela sama bez mámy a táty.

Ale, tak to prostě je.

Poprosila mě, abych jí pomohla vybavit její nový malý byt. Když říkám „malý“, myslím tím opravdu malý. Je sotva větší než její pokojíček, ve kterém vyrůstala! Ale jen takový si můžeme dovolit a je moc hezký, opravdu. A to nejdůležitější, miluje ho.

Je to stále v procesu, opravdu (ještě pořád se nerozhodla, kam umístí kterou poličku v její mini kuchyňce), ale to nejdůležitější jsme již zařídily.

Například chladnička. Nedostatek místa v kuchyni byl pro nás pěkným oříškem. Potřebovaly jsme něco malého, ale prostorného. Chtěla jsem něco bytelného a spolehlivého, ideálně i energeticky úsporného – jako všichni studenti je i moje dcera věčně bez peněz a ušetřit na výdajích za proud je pro ni velmi důležité.

Po chvilce hledání na internetu a pár diskuzích s přáteli jsme nakonec vybraly nádhernou vestavnou chladničku Indesit. Jsme s ní obě dvě velmi spokojené!

Ačkoliv je to malý kompaktní spotřebič, nabízí dostatek místa: na poličkách i na dvířkách chladničky, má prostorný mrazící box a přihrádku na zeleninu. Skleněné poličky dodávají chladničce hezký vzhled i velkou odolnost. A systém proti bakteriím zaručuje, že moje malá (ano, pořád jí tak říkám…) má jídlo déle čerstvé. Méně plýtvání zaručuje více úspor. Dokonalé!

Šikovné jsou také oboustranné panty. Celkové rozložení místnosti je poněkud neobvyklé a potřebovaly jsme chladničku, která se bude otevírat zleva doprava. Jakmile byla zapojená a na svém místě, perfektně pasovala se zbytkem vybavení a skříněk.

Více o kompaktních chladničkách Indesit můžete najít zde.