Tip pro život: buďte chytří

Rodinný život je spletitý. Najděte chytrá řešení, která vám jej
pomohou zvládat každý den s úsměvem.

Tip pro život: buďte chytří

Dvě děti, práce na plný úvazek - to je náročná kombinace.

Snažíme se rozdělovat si úkoly s manželem, ale není to jednoduché. Miliarda věcí, které musíme udělat a nikdy na ně nebude dostatek času. Brzy po narození našeho malého ďáblíka č. 2 jsem zjistila, že mám dvě možnosti: a) uprchnout na vzdálený tropický ostrov a b) najít chytřejší způsob, jak zorganizovat náš čas a úkoly.
Navzdory lákavosti varianty „a“ jsem se rozhodla pro tu druhou. To je přeci, co mámy musí, že ano? Ony zachraňují celý den :)

Udělala jsem pár změn. Jen drobných, ale v celku vnímám velký rozdíl.

Vezměte si například výměnu plenek: předtím jsem musela vždy vzít dítě do koupelny, což znamenalo nechat naše starší dítě samotné, když můj muž nebyl doma. To často mělo za následek různé pohromy (například pomalovanou stěnu v obýváku…)

Takže jsem si připravila malá místa pro výměnu plenky na různých místech našeho domu. Nic extra, jen vlhčené ubrousky, balíček čistých plenek a přebalovací podložku. Vždycky je mám po ruce, když potřebuji plenku vyměnit. Je to daleko jednodušší! (A výzdoba našich zdí klesla o 80 %!).

Mám ráda přesně takové věci – jednoduchá a rychlá řešení. A tento přístup se projevuje i při výběru domácích spotřebičů.

Například jsme potřebovali novou kombinovanou chladničku s mrazničkou. Nějakou bytelnou, spolehlivou a s funkcemi, které opravdu využijeme.

Po mnoha hodinách hledání jsme se rozhodli pro kombinovanou chladničku Indesit řady eXtra. A jsme opravdu hodně spokojení!

Víte, jak snadno se potraviny v chladničce hromadí? Někdy je opravdu těžké najít mezi ostatním jídlem to, co zrovna hledáme. Ale tahle chladnička má bezvadné řešení: výsuvné poličky! Mohu je jednoduše vysunout jako šuplík ve skříni a sáhnout po tom, co zrovna potřebuji.

Nemám ráda plýtvání jídlem! Moje chladnička Indesit mi díky Flexi Boxu hodně pomáhá: tento chytrý box můžete umístit do různých teplotních zón. Například 0° zóna je skvělá pro maso a další křehké potraviny, zatímco 5° zóna se perfektně hodí pro ovoce a zeleninu. Jídlo vydrží déle a chutná lépe!

Další věc, kterou jsem si zamilovala: můžete si upravit uspořádání mrazničky. Snažím se vařit dopředu a mít jídla připravená, abychom je v průběhu týdne mohli jen rozmrazovat. Takže, pokud chci zmrazit něco velkého, například kachnu, jediné, co pro to musím udělat, je vyndat přihrádku a už mám pro ni dostatek místa.

Výčtem skvělých funkcí bych mohla klidně pokračovat dál. A to nejlepší? Opravdu je využívám. Jsou zde skutečně proto, aby mi zjednodušily život.

Jojo, Indesit je chytrý. Skoro stejně chytrý jako máma :)